Державна бібліотека України для юнацтва СВІТ ПРОФЕСІЙ Молодіжно- інформаційна консультативна служба
Довідник професій
Cвіт професій
Довідник професій
Вибір навчального закладу
Характеристика професій
Профорієнтаційні тести
Словник профорієнтаційних термінів
Профорієнтаційні служби
Актуальні професії ринку праці України
Перелік спеціальностей за якими здійснюється навчання в Україні
Про професії у друкованих джерелах
Дистанційне навчання
Дистанційна освіта в Інтернеті

Освітній портал

Profi.org.ua - Портал профессионального консультирования молодежи

А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т Ф Х Ю

С

Садівник – декоратор
Вирощує рослини для оформлення садів, парків, виставок, вітрин, житлових та службових приміщень. Складає композиції, які включають в себе живі та висушені рослини.

Селекціонер
Займається виведенням сортів і гібридів сільськогосподарських культур та порід тварин з метою зміни їх спадкових якостей в потрібному для людини напрямі.

Секретар-референт
Секретар-референт – працівник, що відає документацією і поточними справами окремої особи чи установи, консультант по визначених питаннях. Виконує технічні функції й організаційну роботу з доручення керівника. Секретар-референт встановлює зв'язки керівника зі співробітниками, передає завдання по призначенню, стежить за їх виконанням. Бере участь у підготовці й обслуговуванні різних нарад, засідань, конференцій. Організує і регулює прийом відвідувачів. Веде телефонні переговори. Працює з документацією – аналізує листи і документи, систематизує їх по ступеню важливості. Складає проекти наказів, відповіді на листи і запити. Стенографує засідання, веде протоколи, картотеку адрес організацій і осіб, з якими ведеться чи переписування, чи переговори. Активно використовує у своїй роботі технічні засоби – комп'ютер, оргтехніку, засоби зв'язку, аудіо записи і т.д.

Скляр
Скляр має справу з особливим матеріалом – склом. Робота скляра полягає в тому, щоб вирізувати з аркушів скла певні форми і розміри. Основними виробничими операціями є: розкрій, різання скла і встановлення.

Слюсар
Праця слюсаря необхідна на всіх етапах створення, експлуатації та ремонту різної техніки. Слюсарям надають роботу при виробництві як технічних гігантів, так і мініатюрної техніки, а також при будівництві приміщень, будівель, виробничих майданчиків, при створенні спеціальних інструментів для виробництва.

Слюсар–інструментальник
Праця пов’язана з виготовленням та ремонтом інструментів. Виготовлення інструменту проходить декілька етапів. По-перше - вичитка креслення, потім – розмітка. Необхідно перенести основні елементи креслення на заготовку. Також слюсар-інструментальник може збирати вироби з деталей, що виготовлені на токарних та фрезерувальних верстатах.

Слюсар - механік
Здійснює складання машин та механізмів з деталей, що зроблені в інших цехах підприємства або з інших підприємств. Для того щоб зібрати готовий механізм, треба спочатку продивитись креслення, підготувати деталі, потім зібрати окремі вузли, відрегулювати їх, тобто перевірити правильність взаємодії зібраних деталей та вузлів, і, в кінці, провести випробування складеного виробу. З’єднання деталей у вузли і в подальшому в конструкції проходить шляхом запре совки, пайки, зварювання, а також за допомогою болтів, шпонок, різьби та інших засобів кріплення в залежності від механізму. На більшості підприємств значна частина робіт здійснюється автоматично. Слюсарі вищого розряду роблять статистичне та динамічне регулювання складних деталей та вузлів, виконують розрахунок зубчатих зчеплень, виявляють та запобігають дефектам складання, беруть участь у підготовці паспорту на вироби, що складаються та випробовуються.

Слюсар-монтажник
Слюсар-монтажник займається складанням та монтажем механізмів. Предмет їхньої праці – це складання двигунів, механізмів, обладнання, того, що дає життя майбутньому виробу чи об’єкту. Ці спеціалісти займаються складанням техніки за кресленням, підганяють стики, перевіряють вірність кріплення. Така праця вимагає від працівника фізичної сили, спритності, чітких робочих рухів, вміння мислити, приймати вчасно рішення, знати правила безпеки.

Слюсар-ремонтник, спеціаліст по ремонту техніки
Займається обслуговуванням на виробництві та в побуті. Предметом його праці можуть бути різні об’єкти, тому спеціалісти по ремонту мають вузьку спеціалізацію. Для ремонту системи робітник в першу чергу знайомиться з технічним паспортом або кресленням апаратури, потім робить технічну діагностику механізмів, при необхідності розбираючи апарат, складає план роботи. При цьому він використовує різні інструменти та прилади для проведення вимірів та діагностики. В процесі складання обладнання або техніки слюсар-ремонтник підганяє деталі, регулює та налагоджує роботу механізмів, готовить їх до роботи.

Соціальний педагог
Соціальний педагог працює з дітьми і підлітками з неповних, кризових родин, з дітьми з порушеннями в поведінці, з бездоглядними дітьми.
Робота соціального педагога покликана сприяти адаптації і повноцінному розвитку дітей групи ризику, спрямована на попередження протиправної й антигромадської поведінки.
Соціальний педагог повинен добре розбиратися в питаннях навчання, виховання і розвитку, добре знати спеціальну психологію, дефектологію і реабілітацію, правовий захист, етику, орієнтуватися в соціально-економічних питаннях, знати нормативно-законодавчі документи.

Соціальний працівник
Фахівець із соціальної роботи організує матеріально-побутову допомогу і надає морально-правову підтримку громадянам, що бідують у соціальних послугах, - інвалідам, самотнім старим людям, самотнім матерям, багатодітним родинам, дітям-сиротам, біженцям, а також потерпілим у результаті природних, екологічних, техногенних і т.д. катастроф.
Соціальний працівник виявляє коло нужденних осіб, визначає характер і обсяг необхідної допомоги, координує зусилля різних державних і суспільних структур, розробляє програму реабілітаційних заходів, домагається прийняття рішень, що відповідають закону, в офіційних інстанціях, консультує з питань соціального захисту. Прагне максимально наблизити спосіб життя своїх підопічних до звичайних умов і норм. З цією метою приділяє особливу увагу з'ясуванню можливостей людини в посильній праці.

Соціолог
Проводить досліди для створення сприятливих соціально-психологічних умов розвитку підприємства. Надає рекомендації з поліпшення умов праці, стимулювання робітників. Разом з психологом вивчає проблеми соціального характеру і пропонує методи їх рішення.

Спеціаліст по зв’язкам з громадськістю (public relations)
Організовує громадську думку, аналізує співвідношення діяльності особи чи організації з громадськими інтересами, розробляє та реалізує програми найбільшого сприяння громадської думки, бере участь в організації виставок та презентацій, працює у тісному контакті з прес-секретарем.

Столяр
Столяр – багато профільна професія. Столяр виготовляє меблі (м'яку, корпусну, офісну), бере участь у будівництві: виготовленні і монтажу дверей і вікон меблів, що вбудовується, монтажу перегородок, врізанню замків, ручок, облицюванню стін дерев'яними панелями, а також виготовленні будь-яких виробів з дерева: бігових лиж, вішалок, карнизів ...

Страховий консультант
Страховий консультант працює в складі страхових компаній. Володіє інформацією з усіх видів страхування – страхування життя, здоров'я, майна, нерухомості, різних видів діяльності і т.д. Знає всі страхові продукти. Консультує клієнтів, знайомить їх з умовами і правилами страхування. Веде переговори з керівниками підприємств і організацій. Обслуговує найбільші промислові і комерційні організації. Формує попит на страхові послуги в зв'язку з наростанням ризику в сучасних умовах. Укладає договори. Оцінює заподіяний збиток з урахуванням критеріїв і ступеню ризику.

Стюардеса
Робітниця повітряного або морського флоту, яка обслуговує пасажирів літака або пароплаву.

Profi.org.ua - Портал профессионального консультирования молодежи

Молодь і СНІД >>>
Куди звернутися, якщо... >>>
Толерантність >>>
Конкурси, гранти, стипендії >>>

 

Встанови наш банер!

 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

 

Останнє поновлення:
24.03.2016 17:58
  
Copyright © 2002-2013. Державна бібліотека України для юнацтва