Державна бібліотека України для юнацтва СВІТ ПРОФЕСІЙ Молодіжно- інформаційна консультативна служба
Довідник професій
Cвіт професій
Довідник професій
Вибір навчального закладу
Характеристика професій
Профорієнтаційні тести
Словник профорієнтаційних термінів
Профорієнтаційні служби
Актуальні професії ринку праці України
Перелік спеціальностей за якими здійснюється навчання в Україні
Про професії у друкованих джерелах
Дистанційне навчання
Дистанційна освіта в Інтернеті

Освітній портал

Profi.org.ua - Портал профессионального консультирования молодежи

А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т Ф Х Ю

К

Кінолог
Розведення, вирощування та дресирування собак різних порід.

Кондитер
Готує вироби з різних видів харчової сировини (борошна, сирної, марципанової маси, кремів, морозива та ін.) - торти, тістечка, печиво, рулети, кекси. Згідно заданої рецептури готує сировину - замішує, розгортає тісто, збиває креми. Виготовляє напівфабрикати і випікає їх за визначеною технологією. Оформляє вироби використовуючи крем, марципанову масу, шоколад, фрукти і горіхи. Перевіряє вагу готових виробів.
Загальною метою праці кондитера є обробка харчових продуктів, створення відповідно до рецептури і технології кондитерських виробів, що гармонійно сполучають у собі як гарні смакові якості, так і привабливий зовнішній вигляд.
Кондитер має знати асортимент виробів, що випускаються, рецептури і режими їх готування, види сировини і способи її переробки, способи обробки кондитерських виробів.
Типові елементи діяльності - обробка харчових продуктів, робота з рідкими речовинами і виготовлення художніх об'єктів.

Колорист
Спеціаліст із забарвлення тканин, кваліфіковано використовує і поєднує фарби.

Консультант з управління
Розробляє план-проект реструктуризації підприємства, пропонує нову або доповнює існуючу політику управління персоналом, проводить експертизу та створює системи корпоративних цінностей підприємства. Бере участь в атестації персоналу аналізує посадові інструкції та пропонує критерії відбору персоналу.

Контролер матеріалів, металів, напівфабрикатів і виробів
Це дуже розповсюджена професія, тому що всі етапи виробництва вимагають пильного контролю експерта.
Контролер не є виробником продукції, але він повинен бути експертом, що оцінює її якість. Контролер звіряє вироби зі зразками та перевіряє точність усіх технічних характеристик продукції.
Контролер повинен уміти читати креслення оцінюваних виробів, знати властивості матеріалів і способи їхньої обробки, уміти користуватися контрольно-вимірювальним інструментарієм різного ступеню складності. Його завданням є не тільки знайти брак, але й встановити причину його виникнення.

Коняр
Виведення нових порід коней, догляд за ними, вирощування молодняку, дресирування молодих тварин.

Коректор
Звіряє відповідність набраного тексту з оригіналом. Виправляє орфографічні, пунктуаційні і технічні помилки, допущені під час набору рукописів. Перевіряє правильність набору тексту, заголовків, приміток і інших виділених частин видання у відповідності з загальними правилами поліграфічного виробництва і вказівками технічного редактора. Підписує видання до друку.

Кореспондент
Кореспондент - співробітник засобів масової інформації, що надсилає повідомлення з місць, де сталася певна подія.
Готує та веде телевізійні і радіорепортажі з місця подій, надає матеріали позаштатних авторів і повідомлення учасників репортажу. Редагує авторські матеріали, контролює правильність фактичних даних, працює з листами телеглядачів і радіослухачів.
Повинен мати вищу освіту, знати вимоги до художнього й інформаційного рівня телевізійних і радіопередач, найважливіші суспільно-політичні події, досягнення науки, культури, економіки в країні й у світі, технічні засоби і технологію створення телевізійних і радіопередач, принципи літературного редагування, основи авторського права.

Кравець
Займається виготовленням швейних виробів (верхнього одягу, білизни, трикотажних виробів та ін.) індивідуальним методом. Робочі операції кравця, що застосовуються в процесі виготовлення одягу, діляться на ручні, машинні і волого-теплові.
Ручні роботи виконуються голкою, ножицями, шпильками; машинні - за допомогою спеціальних машинах (з'єднання деталей виробу між собою за допомогою швів чи рядків, обробка швів). Зовнішній вигляд виробу багато в чому залежить від якісної волого-теплової обробки, куди входять вигладжування і прасування швів, прасування країв оброблених деталей.
Кравець також знається на деталях машин і пристосувань, якими він користується, знає правила їх експлуатації, регулювання і налагодження, а також правила техніки безпеки.
Звичайно кравці працюють у бригаді разом із закрійником і швачками. У випадку, коли кравець працює індивідуально, він виконує також роботу закрійника (побудова креслення виробу, розкрій тканини). У процесі спілкування з клієнтом (замовником) кравець повинен дати кваліфіковану пораду щодо вибору фасону виробу, підбору матеріалу, що найбільше вдало підійдуть замовнику.
Працює кравець в умовах шуму і вібрації від працюючого устаткування, забруднення повітря водяними парами і часточками текстильних волокон.

Круп'є
До кола обов'язків круп'є входить проведення азартної гри. Він повинен давати пояснення відвідувачу правила гри і давати пояснення щодо її перебігу. Протягом зміни він неодноразово змінює ігровий стіл і вид гри (рулетка, покер і т.д.).На посаді інспектора круп'є стежить за грою, для того щоб інші круп'є не робили помилок, а гравці не порушували правил гри.
Виконує роль банкомату у гральному будинку, видає учасникам їх виграш та забирає програні гроші.

 

Profi.org.ua - Портал профессионального консультирования молодежи

Молодь і СНІД >>>
Куди звернутися, якщо... >>>
Толерантність >>>
Конкурси, гранти, стипендії >>>

 

Встанови наш банер!

 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

 

Останнє поновлення:
24.03.2016 17:58
  
Copyright © 2002-2013. Державна бібліотека України для юнацтва