Установи та організації, що займаються питаннями національних меншин
Корисні вебсайти
Бібліографія
"Квітни мово, зірнице слова!":
Київський конкурс серед
національних меншин
Національні меншини

Установи та організації, що займаються питаннями національних меншин

Державний комітет України у справах національностей та міграції

М. Київ,01025; вул. Володимирська, 9; тел./факс: +380 (44) 278-17-18;
e-mail: mail@scnm.gov.ua
http://www.scnm.gov.ua/control/uk/index

Конгрес національних громад України (є всеукраїнською спілкою громадських організацій, що об’єднуються на основі єдності інтересів для спільної реалізації своїх прав і свобод, спрямованих на національне відродження та зміцнення зв’язків між національними громадами України.). Сайт пропонує інформацію про: національні громади України;історію та звичаї народів України; символіку традиційної культури; законодавчі матеріали.).
М. Київ, 03049; вул. Курська, 6; тел.: (044)248-36-34;
е-mail: knou@ukr.net
http://www.kngu.org/index.html

Корисні вебсайти

http://www.ethnonet.ru/ – Етно-журнал (електронний ресурс, присвячений питанням етнології та антропології).

http://www.ukrcensus.gov.ua/results/nationality_population/graphic#m5 – Національний склад населення (дані Державного комітету статистики).

http://www.interethnic.org/ – сайт Центру міжнаціональної співпраці (представлено матеріали на допомогу національним меншинам, сайти національно-культурних автономій, діаспор та інших етнічних об’єднань).

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=826858 – Рубрика Урядового порталу „Національні громади України, мовна політика” (публікації з теми, документи, посилання, установи м. Києва).

http://www.projectkesher.ru/ – проект Крешер (працює для розвитку єврейських громад, для покращення соціального положення жінки, для створення світу без насилля).

http://www.refugee.net.ua/site/file_uploads/ru/legislation/zakon_pro_natsmenshiny.pdf – Закон України «Про національні меншини».

Бібліографія

"Мы кочуем навстречу себе, узнаваясь в другом"- сборник эссе/ ОЮБ им. Ж.Бектурова. - Караганда: ТОО "Орман", 2008. - 45с.

http://www.rada.gov.ua/LIBRARY/bibliogr/etnos.htm

http://www.rada.kiev.ua/LIBRARY/bibliogr/nation.htm – бібліографія з теми.

Кот С. Чому друга державна – російська? // Дзеркало тижня.– 2006.– № 36 (23-29 верес.).–
http://www.uamedia.visti.net/um
"Господь створив безліч народів, і всі вони мають право на своє місце під Сонцем. З огляду на промисел Божий та норми демократичного людського співжиття, слід всіляко вітати захист прав громадян різних національностей, створення та діяльність численних національних товариств та їх зусилля на підтримку рідної мови, культури, традицій. Хто, як не українці, які століттями змагалися за право бути собою, розуміють і вітають їх.".

Мар’яновський Г. „П’ята графа” // Дзеркало тижня.– 2004.– № 35 (4-10 верес.).– http://www.zn.kiev.ua/nn/show/510/47672/
У статті йде мова про проблеми, що виникають під час зміни національності в паспорті та способи їх усунення, згідно чинного законодавства.

Черненко Г. Мовне меню // Дзеркало тижня.– 2006.– № 23 (18-24 черв.).–http://www.zn.kiev.ua/nn/show/551/50328/
"...крім російської, в Україні є ще більше десяти мов національних меншин. Намагання включити російську мову до складу "мов національних меншин" викликає в багатьох її захисників щире обурення ...".

 

25.12.2014 15:15
Copyright © 2002-2013. Державна бібліотека України для юнацтва