Державна бібліотека України для юнацтва
Архів

Анонси
Новини
страница о насБібліотеки для юнацтва

страница о насПро бібліотеку
Послуги бібліотеки
Фонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям

Науково-методична робота
Журнал "Бібліосвіт"
Методичні матеріали
Публікації фахівців
Соціологічні дослідження
Підвищення кваліфікації
Конференції
Видавнича діяльність

Спонсори і партнери

Електронний каталог

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування

 

Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

ЗАПРОШУЄМО ФАХІВЦІВ ДО СПІЛКУВАННЯ

Відгуки щодо результатів Всеукраїнського соціологічного дослідження
"Діагностика фонду української художньої літератури
в бібліотеках України, що обслуговують юнацтво"


"Вважаємо, що участь бібліотеки в дослідженні стала дуже корисною для нашої бібліотеки. Ми виявили прогалини незадоволеного попиту на українську літературу, намітили шляхи щодо усунення недоліків в комплектуванні цього розділу фонду".
Хмельницька ОЮБ


"Під час дослідження були визначені автори та їх книги, що рекомендують програми навчальних закладів для вивчення. Завдяки отриманим результатам, бібліотека чітке уявлення з наступних позицій:

 • яка частина фонду потребує найактивнішої популяризації;
 • твори яких українських письменників відсутні в фонді і тому потребують негайного придбання в достатній кількості;
 • твори, які треба доукомплектувати;
 • твори, що не користуються широким попитом у читача.
  Миколаївська ОЮБ та 5 ЦБС області

"Соціологічне дослідження дозволило виявити проблеми у формуванні фонду української художньої літератури та його відповідність реальним потребам та запитам молодого читача."
Рівненьська ОЮБ

"Під час проведення дослідження будо проаналізовано наявність та попит на українські літературно-художні журнали, підготовлено орієнтовне ядро для передплати періодичних видань бібліотек, що обслуговують юнацтво"
Кіровоградська ОЮБ

"Як показало анкетування, більшість з респондентів районних та сільських бібліотек не задовольняє репертуар книг української художньої літератури та їх кількість. Зовсім не має творів авторів української діаспори, які є невід`ємною частиною національної культури."
Ізюмська, Лозівська, Чугуєвська ЦБС Харьківської обл.

"Українська книга посідає важливе місце в читанні юнацтва, особливо у його навчанні... Вкрай необхідні читачам-старшокласникам і періодичні видання, але вони надходять до нас в обмеженій кількості. За останні роки ми не отримували також нових літературознавчих видань.
Філія N5 Дзержинської ЦБС м.Харькова

Вкрай недостатньо комплектується книжковий фонд творами класиків української літератури та письменників, що незаслужено забуті.
Черкаська РЦБС

За результатами експертного опитування, 61,2% респондентів не задовольняє склад видань, що входять до "Бібліотечної серії". Серед основних причин в першу чергу називаються: серед книг серії трапляються видання минулих років і не всі вони користуються попитом у читачів.
Рівненська ОЮБ

Аналіз показав, що твори деяких українських письменників (зокрема, М.Бажана, Я.Галана,М.Черемшини, О.Корнійчука) зараз стали незатребуваними. Суспільні зміни відкрили нам в літературі нові імена та їх твори. Це М.Куліш, Є.Маланюк, У.Самчук, О.Коломієць, Ліна Костенко, І.Драч, В.Стус, В.Винниченко, М.Вороний тощо. Відповідні зміни відбулися в навчальних програмах. Так, з'ясувалось, що серед 43 книг, на які був незадоволений попит, 28 книг твори українських письменників, решта 15 - книги з зарубіжної літератури.
Щоб частково задовольнити запити читачів абонемента на недостаючі книги, ми скористалися методом "прискоренного читання": література видавалася на 2-3 дні.
Філія N12 Кіровоградскої МЦБС

Враховуючи те, що значну частину шкільної програми з української літератури для 8-9 класів складають твори прадавньої, давньоукраїнської, давньоруської літератури, переклади церковних, світських книг тощо, особливої уваги заслуговують хрестоматійні видання. На сьогодні, бібліотеки для юнацтва, мають у фондах деякі хрестоматійні видання давньої української літератури (1952,1967 та 1996 років видання), але в обмеженій кількості примірників. Звичайно, що це не дає можливості повністю задовольнити читацький попит на ці твори. Тому необхідно видати новий тираж таких хрестоматій та передати їх до фондів бібліотек, що обслуговують юнацтво".
Луганська ОЮБ

Через дефіцит бюджетного фінансування на комплектування та передплату періодичних видань, фонди морально і фізично старіють, що веде до незадовільного обслуговування учнів та студентів.
Київська ОЮБ

Проаналізувавши результати дослідження, ми прийшли до висновку, що фонд української літератури укомплектований незадовільно і є значні прогалини. Потреби читачів в творах українських письменників перевищують можливості бібліотеки задоволити їх.
ЦБС м. Одеси

Вважаемо, що ядро фонду української художньої літератури для бібліотек, які обслуговують юнацтво, мають складати видання:

 • класичної української літератури (твори письменників до ХХ сторіччя, український фольклор);
 • видатних авторів ХХ сторіччя, особливо тіх, чиї імена були під забороною;
 • творів письменників, які складають шкільну програму в старших класах;
 • сучасної критичної літератури на класичні та на нові твори української художньої літератури.
  Дзержинська ЦБС м.Харькова

Аналіз анкети молодого читача показав, що постійно читають українську художню літературу 56,0% респондентів, читають мало -34,7%, не читають взагалі - 9,3%.
Звернутися до української книги читачів спонукає: навчання - 85,0%, інтерес до конкретного автора, твору - 30,6%, прагнення відчувати себе освідченою людиною - 30,0%, національна гідность - 13,6%, потреба душі - 17,6%.
Серед інших варіантів респонденти вказують: зацікавлення історіею України, необхідність самоствердження, пізнання нового або невідомого, зручність та легкість читання українською мовою, любов до процесу читання взагалі, необхідність знання змісту твору, якщо відсутній його переклад на російську мову.
Житомирська ОЮБ

Система бібліотек України для юнацтва
  Книги, що надійшли

Останнє поновлення:
24.03.2016 17:51

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2016. Державна бібліотека України для юнацтва

 
  Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.Метрика