Всеукраїнський конкурс "Я - патріот"
Державна бібліотека України для юнацтва
українська
”Я - патріот!”

Анонси
Новини

Календар заходів
Конкурси
Молодіжні новини

Бібліотеки для юнацтва
Про бібліотеку
Послуги бібліотеки
страница о насФонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям
Спонсори і партнери
Форум
Архів

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування

 

Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

Ми - молодість, майбутнє України!

Державна бібліотека України для юнацтва, сповідуючи такі принципи, як висока професійність, культура, компетентність, патріотизм, оптимізм і наполеглива праця, створює і надає умови для всебічного розвитку молодого покоління держави, його творчого самовиразу тощо. Одним з таких заходів став організований нею Всеукраїнський конкурс творчих робіт "Я - патріот!", приурочений до Року молоді в Україні.

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public items from Lib4uth tagged with 26.06.09. Make your own badge here.

Його завданням було розкриття поняття "патріотизму" молоддю віком від 14 до 21 року через різноманітні художні та публіцистичні жанри: вірші, поеми, оповідання, есе тощо.

Конкурс відбувався у два етапи: початковий, на обласному рівні - у 23 обласних бібліотеках для юнацтва і фінальний (відбірковий) - у ДБУ для юнацтва (м. Київ).

На розгляд поважного журі представлено 91 творча робота з 17 регіонів України. Відібрано 31 твір. За основні критерії оцінки бралися творчий підхід у визначенні поняття "патріотизму", оригінальність подання, змістовність.

До складу журі увійшли:

  • Георгій Саприкін (Голова) - директор ДЗ "Державна бібліотека України для юнацтва", кандидат педагогічних наук, доцент;
  • Ірина Гнатюк - заступник директора з наукової роботи Інституту української мови НАН України, кандидат філологічних наук, доцент;
  • Василь Фольварочний - заступник голови Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, письменник, кінодраматург, професор;
  • Тамара Ходарєва - начальник відділу підтримки творчих ініціатив молоді та інформаційно-просвітницьких програм Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту;
  • Марія Курган - заступник директора з маркетингу та реалізації Державного спеціалізованого видавництва "Либідь".

26 червня о 12-й годині в ДБУ для юнацтва відбулася святкова церемонія нагородження переможців конкурсу, які прибули до столиці.

Молодих і талановитих конкурсантів привітав директор Бібліотеки, подякував за цікаві твори, за глибоке бачення патріотизму, небайдуже ставлення до єдності українців на ґрунті загальнонаціональної ідеї та соборності. Всі переможці в своїх номінаціях отримали почесні дипломи, грамоти та цінні подарунки.

Поняття "патріотизму" розкривалося у чотирьох номінаціях.
У номінації "Мово - душа моя"на перемогу претендували 16 учасників, журі вирішило віддати перевагу шістьом. Кращим з них став Сергій Лущай - 17-ти річний учень села Владівка Чернігівського району Запорізької області, якого було нагороджено почесним дипломом, подарунком та грошовою премією за "Казку про незвичайні Слова-квіти і Рідної мови діти". Призери - Лілія Орищук - студентка філологічного факультету Волинського інституту економіки і менеджменту (твір "Твоєю мовою говоритимуть покоління") та Юлія Гресь - випускниця школи з села Олександрівка Новотроїцького району Херсонської області - ще раз особисто представили свої роботи перед журі та гостями на урочистих підсумках конкурсу.

 P6260534rs Юлія Гресь - випускниця школи з села Олександрівка Новотроїцького району Херсонської області


У номінації "Збережи минуле заради майбутнього" відзначено 10 робіт з 26. Світлана Хохолуш - студентка Одеського медичного університету всіх вразила своєю збіркою поезій за що і отримала найвищу оцінку журі (нагороджена почесним дипломом, подарунком та грошовою премією). Не менш цікаво і зворушливо розкрила історію рідного села Березово Хустського району з Закарпаття, його стародавні традиції та культуру Оксана Попович.

У номінації "Від родини - до Батьківщини" з 24 творчих робіт були обрані кращими п'ять. Кращою визнано роботу Ольги Козенко - 16 річної дипломантки з м. Красилів Хмельницької області, яка вразила всіх душевністю своїх віршів та акапельним співом авторської пісні "Балада про волошки". Проникливі до душі слова вразили всіх слухачів (почесний диплом, подарунок, грошова премія). Ігор Зелінський з с. Майданське Тальнівського району Черкаської області, лауреат регіональної літературної премії ім. Ф. Мицика, здивував барвистістю свого поетичного слова.

У четвертій номінації "Сьогодення України і я" з 25 робіт було визнано 10. Найталановитішою журі визнало Валерію Вродливець, ученицю Шишаківської школи ім. В. Вернадського (почесний диплом, подарунок, грошова премія). Присутні також мали можливість заслухати Михайла Седляра (21 рік), студента Уманської філії Європейського університету з Кіровоградщини, який представив свою творчу роботу за назвою "Хто я?". В ній він не по-юнацькі мудро і оптимістично відобразив оточуючий світ.

А гімназистка Нонна Колінко з м. Каховки Херсонської області, призерка міського конкурсу "Поетичне гроно Каховщини" та учасниця Всеукраїнської експедиції "Краса і біль України", здивувала всіх присутніх своїми творами про любов до рідного краю та Батьківщини.

Ірина Брунда з Тернопільщини, що навчається у Національному університеті "Львівська політехніка", приголомшила присутніх своїми думками: "...і хвалити Бога, що зосталися у наш кризовий час втілені народної мудрості істинні Вчителі, які готові безкорисливо вести молоде покоління стежками національної свідомості, навчати вічних цінностей, культури, історії, мови".

Інна Ковальська, студентка педагогічного коледжу з м. Дубно, представила Рівненщину з есеєю "День народження України" та віршем "Матінці Україні!".


На завершення церемонії нагородження журі конкурсу підтвердило актуальність і необхідність проведення таких конкурсів у державі.

Фольварочний Василь Василь Фольварочний, зокрема констатував, що завдяки плідній праці бібліотекарів всієї України знайдено талановиту молодь, яка вже має сформований літературний потенціал. Він також наголосив, що сприятиме розвитку гідних патріотів України.

 

Ірина Гнатюк, як фахівець підкреслила науковість робіт, їх глибину досліджень та історичність. Вона відзначила роботу "Вибрати неможна тільки Батьківщину" десятикласника Юрія Мацюка з с. Тристень Рожищенського району Волинської області, а також спільну роботу учнів з села Попельнасте Олександрівського району Кіровоградської області Сергія Хорольського та Олександра Данилка в номінації "Збережи минуле заради майбутнього". P6260690

 


Подяки від Оргкомітету отримали обласні бібліотеки для юнацтва, районні та міські ЦБС, бібліотекарі країни, що брали участь у Всеукраїнському конкурсі творчих робіт "Я - патріот!".

 P6260700


Ми маємо надію, що знайдеться благодійник, який допоможе видати збірку кращих робіт переможців конкурсу.
Інформаційна підтримка конкурсу здійснювалася Державним комітетом телебачення та радіомовлення (радіо "Голос Києва", телеканал "Тоніс"). Спонсорська підтримка - видавництвом "Либідь", Всеукраїнським товариством "Просвіта" ім. Т. Шевченка, що надали подарункові видання книг і дисків для нагородження переможців.
Патріотизм прищеплюється змалечку як невід'ємна риса людського характеру. Виховання здійснюється на ґрунті рідної мови, історії, культурних надбань свого народу, його звичаїв, традицій. Бажаємо всім, нести почуття патріотизму через роки, утверджуючи його своїми діями, працею, творчістю. 

Реєстраційна картка учасників конкурсу

  НАКАЗ № 25 від 11.06.2009 м. Київ "Про підсумки проведення Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Я – патріот!» "

 

П О Л О Ж Е Н Н Я ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС
"Я - ПАТРІОТ!"

 

Останнє поновлення:
23.03.2016 19:44

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2016. Державна бібліотека України для юнацтва

  Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.Метрика