На Головну сторінку
Квітни мово, зірнице слова - 2006
Конкурси, стипендії, гранти

“Усі ми любимо нашу співучу та дзвінку українську мову.
Та це аж ніяк не означає, що нам є чужими
та далекими мови інших народів.”
Павло Тичина.

З давніх часів Україна відкриває своє серце і душу всім хто завітав з миром на її землю або оселився тут назавжди. Сьогодні населення України багатонаціональне: 137 національностей! Всі національності живуть у злагоді і пошані, не втрачаючи своїх традицій, звичаїв і обрядів.

Вже 8 років поспіль в річницю 1 грудня Всенародного Референдуму на підтвердження Акту незалежності України, Державна бібліотека України для юнацтва спільно з Управлінням у справах національностей та міграції Київської міської держадміністрації за підтримки Міжнародної академії духовної єдності народів світу (МАДЄНС) проводить Київський загальноміський конкурс “Квітни мово, зірнице слова” серед юних представників національних громадських організацій та земляцтв столиці.

Це конкурс шанувальників українського слова та мови свого народу. Юні представники від 12 національних організацій брали участь в конкурсі - це поляки, вірмени, німці, литовці, естонці, курди, греки, старообрядці-липовани, гагаузи, грузини .

За традицією молодь виступала в яскравому національному вбранні, декламувала вірші і виконувала пісні українською та рідною мовами. Творчі колективи від громад представляли свої національні танці. Перемогу виборювали 21 учасник.

Склад журі:
Головко Любов Никифорівна,   Державне спеціалізоване видавництво „Етнос”;     
Горовий Володимир Васильович,  Управління у справах національностей та міграції Київської міської державної адміністрації;
Журавель Олена Владиславівна,  Міжнародна Академія духовної єдності народів світу;
Яремчук Андрій Андрійович,  Журнал „Українська культура”;
Якушко Тетяна Олексіївна,  Державна бібліотека України для юнацтва.

Члени журі
Молодіжний німецький центр
(Дойче квелле)

Київське національно-культурне товариство старообрядців-липован представляла Гребенюк Алла, учениця спеціалізованої англійської школи № 207, 16 років, вона пише вірші, любить співати, займається фігурним катанням, вона отримала диплом I ступеня за розкриття співучості та краси української мови та мови свого народу.

Дипломом II ступеня нагороджена представниця Грецького культурного центру “Зорбас” Супруненко Ольга, вона пише вірші, займається вокалом, відвідує театр-студію. Дипломом III ступеня нагороджено Катваляна Гайка, представника Громадської організації “Центр вірменської культури “Наірі”, 14 років, учень 188 школи, всебічно розвинена особистість, який щиро виконав вірш Т. Г. Шевченка “Мені 13-й минало…”

Приз глядацьких симпатій отримав Павло Коврижних учeнь спеціалазованої школи №207

Ольга Супруненко
Гребенюк Алла
Супруненко Ольга
Катвалян Гайк
Павло Коврижних

За умовами конкурсу потрібно було підготувати реферат на тему: “Видатний діяч освіти та науки мого народу”. Роботи були грамотними і цікавими. Але найбільш хотілося б відзначити творчий підхід у представленні видатного діяча свого народу Лихмус Христину (Естонське земляцтво в Україні) - реферат “Калевіпоег - син народу-велетня”. Реферат складений у формі монолога, де простежується постійний зв’язок з читачем; мотивація вибору саме такої теми - зв’язок естонського етносу з Україною.

Спілка поляків України
Танцювальний колектив "Промінець" СШ №179
Учасники конкурсу

Організаторами конкурсу вже 8 років поспіль є Державна бібліотека України для юнацтва та Управління у справах національностей та міграції державної адміністрації.

Конкурс відбувався в Академії муніципального управління за сприяння депутата Київради, ректора академії, професора Володимира Присяжнюка.

Зал ледь вміщав бажаючих подивитися на це цікаве та яскраве дійство.

Положення про умови проведення 8-го київського загальноміського конкурса "Квітни мово, зірнице слова!"

Copyright © 2002-2006. Державна бібліотека України для юнацтва

Rambler's Top100